Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

no i u mnie cos się z klimą dzieje... :/

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • no i u mnie cos się z klimą dzieje... :/

    Tak jak w temacie chodzi mi głównie o elektrykę i przewód do spryskiwacza tylnej szyby. Czy mógłby ktoś przybliżyć gdzie dokładnie idą przewody, które wychodzą z klapy i wchodzą w karoserię?Jutro będę zmieniał klapę i nie chciałbym czegoś popsuć, szukałem na forum ale są tylko informacje na temat HB a nie kombi.
    --
    GM

  • #2
    no i u mnie cos się z klimą dzieje... :/

    dzis rano zauwazylem, ze podczas dodawaniu gazu na wlaczonej klimie cos warczy.. tylko przy wlaczonej klimie i tylko na wyzszych obrotach. coz to moziet byc??

    [ Dodano: Sob 19 Lip, 08 14:59 ]
    nie napisalem, ze klima jest manualna

    teraz juz niestety slychac to od razu po wlaczeniu klimy.
    nagralem ten dzwiek, jakosc jest srednia, wiec objasniam nagranie :
    od poczatku klima jest wlaczona, po ok 4sek. ja wylaczam i mniej wiecej w 8sek. znow wlaczam, plik jest tu: 404 Not Found

    patrzylem pod maske, przy wlaczaniu klimy wlacza sie drugi wiatrak i warczy gdzies w jego okolicy.
    Jednak na zgaszonym silniku probowalem obracac wiatrak reka - nic nie slychac, chodzi lekko i cicho..
    Z gory dzieki za jakies sugestie..

    Komentarz


    • #3
      Re: no i u mnie cos się z klimą dzieje... :/

      Zamieszczone przez bart777
      Jednak na zgaszonym silniku probowalem obracac wiatrak reka - nic nie slychac, chodzi lekko i cicho..
      Mam nadzieję, że wiesz o tym, że ten wiatrak potrafi się sam uruchomić nawet gdy wyłączysz silnik ? Obracaj go ręką tylko gdy masz pewność, że silnik jest zimny, np. po dłuższym postoju. Nie próbuj nigdy tego robić zaraz po wyłączeniu silnika, bo może się to źle skończyć dla Twojej ręki.
      S3 SL 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm] 2018-... link
      Alfa Romeo Stelvio AT8 Q4 [280KM@470Nm] 2018-... link
      -------------------------------------------------------------------------
      O3 RS 2.0 TSI DSG [313KM@439Nm] 2016-2018 link
      O2 1.8 TSI DSG [237KM@345Nm] 2009-2014
      O1 1.9 TDI [207KM@389Nm] 2004-2010

      Komentarz


      • #4
        Odepnij kostki od wiatraków i uruchom je na krótko z akumulatora bez uruchamiania samochodu i klimy i będziesz wiedział czy warczy wentylator czy sprężarka.
        Zobacz jeszcze czy wentylator nie ma luzów promieniowych i osiowych.
        Pozdrawiam.
        Rozum każdy ma, ale nie każdy go używa.

        Komentarz


        • #5
          Nie wiem, czy to nie bedzie sprezarka klimy. Powiem jak jest u mnie. Zalaczam klime i slychac warkot, cos jakby, jakies zebatki nie mogly sie zazebic. Dzieje sie tak tylko wtedy, jak zalacze klime (manual). Najbardziej jest to wkurzajace, jak silnik chodzi na biegu jalowym i stoje w miescie gdzies w korku, mam wrazenie, ze wszyscy sie na mnie patrza. Gdy dodaje gaz, to warkot sie nasila, chyba ze przekraczam 2500 obr. to jest jakby ciszej ( bo silnik zaglusza ). Bylem u kolegi mechanika, zajrzal od spodu i dotknął sprężarke klimy i manualnie wyczul, ze sprezarka jest do wymiany, bo w niej jakies łopatki stukają.

          Komentarz


          • #6
            czesto jest tak ze nie dokonca "zasprzegla" sie sprzeglo na sprezarce czasami z powodu zabrudzenia czasami zatarcia. mozna to sprawdzic zdejmujac pasek, i na wylaczonym silniku ale wlaczonej klimatyzacji przekrecac kolem sprezarki. Jesli beda wyczowalne syuki lub nierownomierny opor to slad prowadzi wlasnie do tego slynnego juz sprzegla
            pablo_doctor

            Rozdawajmy sobie punkty za rzeczowe informacje

            CB-RADIO MIDLAND 220 modyfikowany - /15W Roger Beep / , odwiercona antena na środku dachu - obecnie LEMM 160

            http://picasaweb.google.com/pablo.doctor.OCP www.zuart.pl

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X